Spotkanie z policjantem

Współczesny świat jest pełen zagrożeń. Bezpieczeństwo odgrywa istotna rolę w życiu człowieka, zwłaszcza małego. Dlatego pragniemy wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa życia naszych wychowanków w przedszkolu i poza placówką  realizując założenia wynikające z naszej innowacji pedagogicznej pt. „ Jestem bezpiecznym przedszkolakiem. Wiem co robić, by żyć bezpiecznie”, którą realizujemy w roku szkolnym 2018/2019. Dlatego kolejnym krokiem wdrażanej innowacji było spotkanie z panem policjantem  19 grudnia. Podczas spotkania zwracał uwagę dzieci na różnego rodzaju zagrożenia, podając sposoby ich unikania a także przypomniał wszystkim o bezpiecznych zasadach poruszania się po drogach. Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z panem policjantem. Na zakończenie wszystkie dzieci pięknie podziękowały za przybycie.