alergeny-1

Prawidłowe żywienie jest bardzo ważnym zagadnieniem. W trosce o zdrowie i dobro dziecka zależy nam aby dzieci chciały wszystko zjadać z apetytem dlatego też w naszym przedszkolu począwszy od września 2017r. wprowadziliśmy „szwedzki stół”. Organizowane w ten sposób śniadania zachęcają dzieci do spożywania różnorodnych i wartościowych dla zdrowia potraw. Przedszkolaki komponując posiłki samodzielnie same decydują co znajdzie się na ich talerzu. „Szwedzki stół” pomaga dzieciom przełamać niechęć do spożywania niektórych produktów. Pomysł ten bardzo spodobał się naszym wychowankom, którzy oprócz dobrej zabawy uczą się posługiwać sztućcami i łączyć składniki według własnego pomysłu. Ponadto dzieci komponując posiłki uczą się samodzielności i dokonywania wyboru.