Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

 

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Drodzy Rodzice,

Kurator Oświaty w Lublinie ogłosił listę placówek, którym zostało przyznane wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. – edycja 2022 r. Z ogromną radością informujemy, iż wśród listy placówek, które otrzymają wsparcie jest Przedszkole Miejskie nr 4 w Zamościu.

Wszelkie informacje dotyczące realizacji powyższego programu będą umieszczane na stronie w zakładce:  http://www.pm4zamosc.pl/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa/ oraz portalu społecznościowym FC.

📖📖📖📖📖📖📖

W PRZEDSZKOLNYM WYDAWNICTWIE✏🖍📚

Dzieci z gr. II, III i IV  wcieliły się w role ilustratorów, autorów tekstu- pisarzy, grafików, a wszystko po to, by wydać książki – bajki😄😄

📖📖📖📖📖📖📖

Książki to najlepsi przyjaciele, którzy nie zranią, nie zasmucą, a nauczą wiele!! – z wizytą w Książnicy Zamojskiej📚

Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu – FILIA NR 4. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Nie zabrakło głośnego czytania. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.  Do przedszkola wróciliśmy z wypożyczonymi książkowymi „perełkami”, które będą czytane dzieciom w salach.

Dziękujemy Paniom za bardzo przyjemnie spędzone chwile w Książnicy.

📖📖📖📖📖📖📖

Dzień teatralny – oglądamy spektakl pt. „O wiewiórce Łupiskórce” 🎞📽

W przedszkolu odbyła się projekcja teatrzyku „O wiewiórce Łupiskórce” przygotowanego przez dzieci z grupy V. Do obejrzenia spektaklu zaprosiły samodzielnie przygotowane plakaty, a warunkiem wejścia na salę widowiskową było posiadanie ważnego biletu. Dzieciaki świetnie się bawiły. Zapraszamy do obejrzenia przedstawia na Facebooku naszego przedszkola.

📖📖📖📖📖📖📖

„Witaj wiosno” przedstawienie w wykonaniu czterolatków 🐞☀🦋

Dzieci z grupy II  poznały bajkę „Witaj wiosno” i bardzo chętnie przygotowały przedstawienie na powitanie nowej pory roku ☀🌿🐞☘🦋 Czterolatki na przedstawienie zaprosiły wszystkich przedszkolaków  😀  Zapraszamy do obejrzenia przedstawia na Facebooku naszego przedszkola.

📖📖📖📖📖📖📖

 

„Spotkanie z książką w bibliotece” – zajęcia czytelnicze 📖

W poniedziałkowe przedpołudnie przedszkolaki odwiedziły ponownie Filię Biblioteczną nr 4 Książnicy Zamojskiej i brały udział w zajęciach pod tytułem „Spotkanie z książką w bibliotece”. Przedsięwzięcie związane było z akcją „Tydzień Bibliotek”, a celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci.

Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt: ,,Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” autora Grzegorza Kasdepke. Dzieci słuchały zaciekawieniem i chętnie udzielały odpowiedzi na zadane pytania.

Dziękujemy za miłe zajęcia i czekamy na kolejne spotkania! 😃

📖📖📖📖📖📖📖

Spotkanie autorskie z Panią Ewą Monastyrską 📚

19 maja  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze znaną pisarką, dziennikarką Katolickiego Radia Zamość oraz autorką tekstów dla dzieci – Panią Ewą Monastyrską. Podczas spotkania Pani Ewa weszła z przedszkolakami w dialog, za pomocą rysunków, ciekawych pytań i wspólnej dyskusji. Dzieci mogły  zadawać przeróżne pytania. Wyczerpujące i pełne życzliwości odpowiedzi pozwoliły im zaspokoić swoją dziecięcą ciekawość. Przy okazji wizyty Pani Ewa promowała swoją książkę pt. „Niezwykła peleryna i inne opowieści”. Czytała nam  opowiadania ze swojego zbioru. Spotkanie z krasnobrodzką autorką bajek zakończyło się wspólną fotografią i słowami wdzięczności, które dzieci złożyły na ręce gościa.

Dziękujemy za ten magiczny czas spędzony z książką. To spotkanie będzie ciepłym wspomnieniem.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i… czekamy na kolejne😀😀

📖📖📖📖📖📖📖

Absolwenci czytają przedszkolakom📚

Od wielu lat nasza społeczność przedszkolna aktywnie promuje i propaguje głośne czytanie, które ma ogromną moc, pomaga rozwijać umiejętności czytania oraz łączy nas ze sobą. 20 maja w ramach  ogólnopolskiego projektu  „ Mały miś w świecie wielkiej literatury” oraz Narodowego  Programu Rozwoju Czytelnictwa gr. II i III odwiedziły absolwentki naszego przedszkola z klasy III a  Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Ala, Zuzia oraz Asia przeczytały dzieciom opowiadanie  z książeczki „Ilustrowane baśnie z różnych stron świata”. Przedszkolaki z uwagą słuchały starszych koleżanek, a na koniec gromkimi brawami podziękowały za wprowadzenie ich w bajkowy świat. W czasie spotkania dziewczynki mile wspominały lata spędzone w naszym  przedszkolu.

Serdecznie zapraszamy do nas uczniów – absolwentów naszego przedszkola, którzy poświęcą swój wolny czas, aby poczytać przedszkolakom😀😀😀

📖📖📖📖📖📖📖

„Królestwo książek” – wycieczka do księgarni 📚

 W piątek 10 czerwca przedszkolaki  z grupy II wybrały się  na wycieczkę do  księgarni „TAK CZYTAM”. Dzieci dowiedziały się czym to miejsce różni się od biblioteki, jak  należy się zachować w księgarni, posłuchały o różnorodności i bogactwie wydawanych publikacji oraz które pozycje książkowe są najczęściej kupowane przez dzieci i dorosłych jak również mogły rozejrzeć się po księgarni i jej zbiorach.

Wycieczka bardzo podobała się naszym milusińskim i na koniec wizyty samodzielnie kupiły wybraną przez siebie książeczkę.

Wizyta w księgarni była kolejnym krokiem w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dziękujemy rodzicom za współpracę przy organizacji wycieczki 🙂

📖📖📖📖📖📖📖

Ogólnopolski projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” 🐻

W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem było rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Projekt składał się z sześciu modułów: 

🐻  Czytamy razem z Małym Misiem 

🐻 Kodujemy razem z Małym Misiem 

🐻  Opowiem Wam o Polsce 

🐻  Misiowe recepty na pozytywne myślenie 

🐻  Bajarz misiowy 

🐻 Misiowe zajęcia pod chmurką 

Miś Neluś był obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury. Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudzał pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi. Za aktywny udział w projekcie nasze Przedszkole otrzymało CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI 🙂

 Dziękujemy rodzicom za współpracę w realizacji projektu.

Skip to content