Ciekawą zabawą dla każdego smyka jest matematyka!🙂Dzień Matematyki 📐🔢

Dnia 15 marca w grupie IV dzieci obchodziły Dzień Matematyki w ramach realizowanego projektu „20 minut dla matematyki”

Z tej okazji przedszkolaki brały udział w wyjątkowych zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Wszystkie zadania, które dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Było wesoło, zabawnie i aktywnie!

Zachęcamy do zabaw matematycznych również w domu. Bawiąc się, dzieci rozwijają  logiczne myślenie, poszukują rozwiązań, dostrzegają, że matematyka jest wszędzie – zaczynając od kolorów, kształtów, liczb, zbiorów, kierunków, pór roku, miesięcy, dni tygodnia, godzin, aż po różnice wielkości, ciężaru… bawmy się matematyką każdego dnia! 🙂👍🏻