SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

26.03.2019 r. gościem w naszym przedszkolu był ratownik medyczny p. Krzysztof. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły dzieci z  grupy IV i V. W ramach prowadzonego programu „Jestem bezpiecznym przedszkolakiem. Wiem co robić, by żyć bezpiecznie” dzieci miały możliwość zapoznania ze sposobem udzielania pierwszej pomocy, poznały sposób bezpiecznego ułożenia bocznego oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. Na koniec uczyły się prawidłowo zabezpieczać rany. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomócDzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Dziękujemy bardzo panie Krzysiu!