„Co o zdrowiu wiedzą przedszkolaki”

W dniu 30 listopada odbył się w naszym przedszkolu konkurs „Co o zdrowiu wiedzą przedszkolaki?”, w którym wzięły udział dzieci z III, IV i V grupy. Konkurs miał na celu kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków oraz integrację zespołów grupowych. Reprezentanci grup wykazali się wiedzą na temat zasad prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej oraz zasad dbania o higienę ciała. Dzieci startowały w różnych konkurencjach: rozwiązywały zagadki o tematyce zdrowotnej, uzupełniały rymowanki, test wyboru oraz zadanie wykorzystaniem kart pracy oraz quiz wiedzy „Zgadnij co tak smakuje?” – czyli degustacja z wyłączeniem zmysłu wzroku i określanie, co  jest zdrowe dla naszego organizmu, a co nie. Dzieci bawiły się wspaniale rywalizując ze sobą i ciesząc się każdym zdobytym punktem. Na zakończenie zostały rozdane pamiątkowe dyplomy i gry do wspólnej zabawy w grupie.