O ŚRODOWISKO DBAMY WIĘC ELEKTROŚMIECI ZBIERAMY A PRZY OKAZJI NASZE PRZEDSZKOLE DOPOSAŻAMY! ♻

Startujemy!!!

Od 12 do 13 grudnia w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Zamościu odbywać się będzie zbiórka elektroodpadów w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „ Moje miasto bez elektrośmieci”.

Elektrośmieci będą przyjmowane na parkingu na terenie placówki ul. Peowiaków 18a.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny przedszkole otrzyma punkty, które będzie można wymienić na pomoce dydaktyczne. 🙂

Do akcji przedszkolnej mogą przyłączyć się również sympatycy przedszkola, firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej placówki.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym więcej pomocy otrzymamy!!!

Oddawać można:

• sprzęt AGD (lodówki, pralki, kuchenki elektryczne, odkurzacze, maszyny do szycia, żelazka, tostery, miksery, suszarki, depilatory, golarki, zegarki, wagi…)
  • sprzęt RTV (radia, telewizory, magnetofony, kamery, video, DVD, sprzęty hi-fi, wzmacniacze…)
  • komputery, monitory, drukarki i laptopy…
  • kalkulatory, telefony
  • sprzęt oświetleniowy lampy, świetlówki liniowe (jarzeniówki), świetlówki kompaktowe (żarówki energooszczędne)
  • narzędzia elektryczne i elektroniczne (wiertarki, piły, narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania oraz kosiarki)
  • zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy (kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, komputerowo sterowane urządzenia do ćwiczeń sportowych)
  • grzejniki elektryczne, wentylatory, klimatyzacje, kalkulatory, elektryczne maszyny do pisania
  • baterie

Elektrośmieci muszą być kompletne tzn. nie rozebrane na części!

Gorąco zachęcamy wszystkich Zamościan – przyłączcie się do tej proekologicznej akcji!!!