MALI PRZYJACIELE ARCHIWUM👧👦

11 października w ramach preorientacji zawodowej dzieci z gr. IV wybrały się komunikacją miejską do Archiwum Państwowego usytuowanego przy ul. Hrubieszowskiej  w Zamościu.  Przedszkolaki dowiedziały się kim jest archiwista, czym się zajmuje, jakie skarby przechowuje i dlaczego musi opiekować się archiwaliami. Oglądały fotografie, plakaty, księgi, ważne dokumenty, które mają ponad 300 lat.  Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się archiwalne artefakty –  wystawki. Zobaczyły jak wygląda odzież ochronna używana w archiwach.  Tworzyły własne drzewa genealogiczne, na których rysowały swoich najbliższych. Zajęcia dały dużo radości naszym dzieciom. Na koniec wizyty  otrzymały upominki i zaproszenie do kolejnych odwiedzin. Bardzo dziękujemy pracownikom Archiwum za poświęcony nam czas a mamie Kubusia za zaproszenie.