Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”

Lekcja nr 7 – „Zwierzęta Domowe ”

Przedszkolaki uczyły się, jak należy opiekować się swoimi pupilami i jak dbać o ich potrzeby. Dowiedziały się, jak zostać wolontariuszem w schronisku, jakie prace wykonuje pracownik schroniska oraz że lepiej adoptować zwierzę, zamiast je kupować.

 

 

Lekcja nr 6  – „Tolerancja”

Zajęcia wprowadziły dzieci w świat empatii, szacunku i otwartości na innych. Dzieci dowiedziały się czym jest tolerancja, dlaczego tolerancja jest ważna. Poznały wartość akceptacji różnorodności, która nas otacza.

 

Lekcja 4 – „Świąteczna opowieść”

Podczas tej lekcji dzieci utrwaliły sobie tradycje bożonarodzeniowe oraz dowiedziały się, że najważniejsza w Święta Bożego Narodzenia jest pamięć o bliskich i szacunek do drugiej osoby oraz bezinteresowna pomoc.

 

Lekcja 3 – “Biało-Czerwona Niepodległa”

Podczas trzeciej lekcji rozmawialiśmy o symbolach narodowych, ojcach polskiej niepodległości, a także szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „ Kto to jest patriota?” Zajęcia nawiązywały do 11 listopada i obchodów Narodowego Święta Niepodległości 🇵🇱

 

Lekcja 2 – Niezwykła podróż

Podczas drugiej lekcji w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” dzieci dowiedziały się, czym są kontynenty i oceny, a także nieco bliżej poznały kilka państw. Głównym celem zajęć było ukazanie dzieciom, jak niezwykła jest nasza planeta oraz jak wiele jest fascynujących miejsc stworzonych przez ludzi na przestrzeni wieków.

Lekcja 1: Bezpieczni w drodze.

Skip to content