Filmy, które bawią i uczą – Ogólnopolski projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej🎞📽

20 lutego dzieci z gr. IV i V wybrały się do CKF Stylowy w Zamościu na kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć film pt. „Wiking Tappi”. To seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjaciołach, którzy mieszkają we wspaniałym, magicznym Szepczącym Lesie. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, dzieci miały okazję poznać także innych bohaterów chociażby wiedźmę Skrzypichę i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami to dzięki pomysłowości i życzliwości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

Wszystkim bardzo podobały się przygody głównego bohatera i jego przyjaciół o czym świadczył uśmiech na twarzach wszystkich dzieci opuszczających salę kina.

📽

7 listopada  przedszkolaki z gr. III i V wybrały się do CKF w Zamościu na drugie spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem dzieci obejrzały film pt. „Peterson i Findus – mały kłopot wielka przyjaźń”. Była to historia sympatycznego staruszka oraz młodego rezolutnego kotka, których połączyła wielka przyjaźń a wartościami omówionymi podczas warsztatów była radość oraz przyjaźń.

📽

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego projektu Nowe horyzonty edukacji filmowej. Jest to cykl 7 spotkań zatytułowanych „Poznajemy emocje”, który towarzyszy najmłodszym widzom w odkrywaniu siebie i swojej wrażliwości. Program pomaga w ekspresji własnych uczuć, radzeniu sobie z emocjami i kształtowaniu poczucia własnej wartości. Przygotowany katalog filmów jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego i jest wartościowym medium w edukacji najmłodszych. W październikowym spotkaniu w CKF w Zamościu udział wzięły dzieci z gr. II i III i obejrzały film pt. „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”