Farmaceuta sprzedaje leki i wszystkim podpowie jak dbać o zdrowie – wycieczka do apteki

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej  „Jak jesienią dbać o zdrowie” dzieci z grupy III i IV wybrały się 06 października na wycieczkę do apteki. Pan farmaceuta przybliżył przedszkolakom swój zawód i charakter pracy w aptece. Opowiedział o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczył czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece.

Pan farmaceuta przestrzegał dzieci, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz  że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Na koniec dzieci zakupiły plasterki do przedszkola i serdecznie podziękowały za spotkanie.

Grupa III

Grupa IV