Cztery łapy, pies kudłaty …🐾🐾 – Dzień Kundelka 🐶

25 października, w grupach I i IV naszego przedszkola, odbyło się wyjątkowe święto – „Dzień Kundelka”. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć u nas pieska o imieniu Maksio, wraz z jego opiekunką – Panią Justyną, mamą Michalinki. To był dzień pełen edukacji, zabawy i fascynujących chwil z naszym futrzanym gościem.

Dzieci miały okazję poznać potrzeby, radości i zwyczaje psa. Z uwagą słuchały Pani Justyny, która opowiadała im, jak troszczyć się o czworonoga, jakie jest odpowiednie odżywianie, jak dbać o zdrowie swojego pupila i jak pielęgnować jego futerko. To było niezwykle pouczające spotkanie uczące empatii i zrozumienia potrzeb zwierząt.

Następnie przyszedł czas na różnorodne aktywności związane z tematyką psa. Przedszkolaki wesoło bawiły się przy znanych piosenkach „Kundel bury” i „Cztery łapy”. Rozwiązywały łamigłówki, układały puzzle, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, matematycznych i plastycznych.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Justynie za przybycie i umożliwienie dzieciom kontaktu ze wspaniałym pieskiem. Dzięki temu doświadczeniu wszystkie przedszkolaki teraz rozumieją, że zwierzęta mają swoje potrzeby, zasługują na szacunek, troskę i miłość, oraz że są nieodłączną częścią naszego świata. Dziękujemy za odwiedziny i edukacyjny Dzień Kundelka! 🐾❤️🐾