FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

„JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, KIEDY MY ŻYJEMY” – tymi słowami rozpoczął się 16.11.2018r.  PRZEDSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Zamościu. Korzystając z zaproszenia dzieci z gr. III, IV i V z naszego przedszkola również prezentowały swój dorobek piosenek patriotycznych. Wszystkie dzieci wysłuchały legendy o „ Lechu, Czechu i Rusie” w wykonaniu Antosi K. i Zuzi H. z naszej placówki. Celem festiwalu było rozpowszechnianie pieśni patriotycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym.  Na liście piosenek patriotycznych znalazły się m.in. „Biały orzeł”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Jestem Polką i Polakiem”, „Legiony Polskie”. Były to utwory, które zna każdy Polak i wywołują w każdym z nas moc wzruszeń, poczucie narodowej dumy i jedności.