„EKO DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI”

W piątek 15 marca grupę IV odwiedzili uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Tematyka spotkania dotyczyła  segregacji śmieci. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo „recykling”. Potem przyszedł czas na działania praktyczne. Doskonale  poradziły sobie z segregowaniem odpadów do pojemników w odpowiednim kolorze a także bez problemu rozwiązywały  zagadki i rebusy. Działania te przebiegały w atmosferze zaciekawienia i radości, bowiem tworzenie i segregacja sprawiły dzieciom wiele przyjemności. Wizyta uczniów pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości  dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety a spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Dziękujemy!!!