Dzień pełen lasu

5 czerwca br. dzieci z naszego przedszkola  udały się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski. Przedszkolaki zwiedziły ścieżkę edukacyjną Nadleśnictwa w trakcie pokonywania której miały okazję zadawać wiele pytań o tematyce przyrodniczej. Dzieci wykazały się sporą wiedzą o lesie i aktywnie brały udział w poznawaniu  leśnej szaty. Sporym zainteresowaniem cieszyła się też salka edukacyjna w budynku Nadleśnictwa. Z całą pewnością informacje dotyczące naszej pięknej natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody.

Na koniec wycieczki dzieci zjadły pyszny obiad zorganizowany przez naszą przedszkolną kuchnię. Nie zabrakło również zabaw swobodnych na pełnej uroku polanie polanie.

Serdecznie dziękujemy Panom leśnikom za interesujące spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.