Zapraszamy do udziału w OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „Miasto w oczach dziecka”

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, nauczyciele przedszkoli zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Miasto w oczach dziecka”. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął: Prezydent Miasta Zamość i Tygodnik Zamojski. Projekt wspiera Wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.
Projekt edukacyjny jest projektem własnym Przedszkola Miejskiego nr4 w Zamościu. Ma on na celu rozbudzanie zainteresowań dzieci swoim miastem, poznanie jego tradycji i zabytków.
W trakcie jego realizacji dzieci przybliżą sobie historię, zabytki architektury, ciekawe i warte odwiedzenia miejsca, a także charakterystyczne cechy „Małej ojczyzny”, do której należą. Zadania stawiane wychowankom wyzwolą naturalną ciekawość, ekspresję twórczą, zmobilizują do zastanawiania się, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi poprzez rozwiązywanie problemów. Aktywność dziecka połączona będzie z działaniem i przeżywaniem, a zdobyta dzięki temu wiedza przyniesie prawdziwą radość i zadowolenie.

PROJEKT-Harmonogram-2021

Regulamin Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego MIASTO W OCZACH DZIECKA