Wizyta pani pielęgniarki

Dnia 15 stycznia w grupie IV i V odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką – mamą Juli S. Pani Małgosia w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega praca pielęgniarki, gdzie pracuje i czym się zajmuje. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, igły, kroplówki, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop i wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja stetoskopu, możliwość posłuchania bicia serca, bandażowanie czy mierzenie ciśnienia krwi wzbudziła ogromne zainteresowanie. Wszystkie dzieci utrwaliły zasady zachowania bezpieczeństwa w razie jakiegoś zdarzenia, wypadku. Serdecznie dziękujemy za wizytę!