Piknik Rodzinny „Mama, tata i ja”

Piknik Rodzinny na stałe zapisał się w terminarzu naszych imprez przedszkolnych. W tym roku odbył się 28 maja i był połączony  ze świętem rodzinnym „Mama, tata i ja”.

Wielkim wyróżnieniem i  zaszczytem  dla  nas, była  wizyta zacnych gości pani Agnieszki Kowal dyrektora Wydziału Oświaty i pani Zdzisławy Radeckiej przedstawicielki Klubu Seniora.

Od rana przybywali z pomocą rodzice, mamy współuczestniczyły w przygotowaniu sceny, dzielni tatusiowie zajęli się ustawieniem namiotu, stolików i ławek. I gdy różne stoiska wyrosły na placu zabaw nadszedł czas spędzenia miłych chwil w naszej wielkiej „przedszkolnej rodzinie”. Na scenę wychowawczynie sprowadzały kolejne grupy przedszkolaków, które w części artystycznej wyrażały swoją miłość i wdzięczność  kochanym rodzicom a następnie obdarowywały Ich życzeniami, buziakami i prezentami.

Po wzruszających chwilach nadszedł czas na występ z cyklu „nauczyciele dzieciom”. W tym roku  nauczycielki przygotowały bajkę „Królewna Śmieszka i Kopciuszek”.

Oprócz atrakcji scenicznych zapewniono wszystkim również  atrakcje kulinarne, każdy mógł skosztować wypieków, bigosu, krokietów, pasztetu, sałatek, grillowanych szaszłyków, kiełbasek itp.

Dzieci mogły w kącikach urody pomalować sobie twarze, pofarbować włosy, zrobić tatuaż, pomalować paznokcie i oczywiście pobawić się na „dmuchańcach” oraz dostać balon o wymarzonym kształcie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się sportowe gry, w których dzieci  popisywały się zręcznością i zwinnością konkurując drużynowo z rodzicami.

Dziękujemy Rodzicom ze wszystkich grup przedszkolnych za zaangażowanie, aktywną i otwartą postawę, życzliwość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam swój czas, pomysły, środki materialne, aby uświetnić wspólne przedsięwzięcie. Niech wyrazy wdzięczności przyjmą wszyscy przyjaciele naszej placówki!