Niepodległość znaczy wolność

W dniu 9 listopada 2018 r. cała społeczność przedszkolna świętowała 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. O symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał hymn Polski odśpiewany przez dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. W ten sposób włączyliśmy się w akcję MEN „Rekord dla Niepodległej”.

W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: „Kto ty jesteś? Polak mały”. Wielkie wzruszenie, radość i duma towarzyszyły dziś wszystkim, gdyż 100 rocznica odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków, tych małych i tych dużych.

Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.