„Mały strażak dobrze wie – pożar trudno gasi się”- spotkanie ze strażakiem

13 listopada dzieci z gr. I, II, III i V z wielką radością powitały w przedszkolu wyjątkowego gościa. Był nim strażak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania, przymierzały strój strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.  Na zakończenie spotkania  utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać.  Wrażenia jakie dostarczył nam p. Michał na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielowi straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.