Książki to najlepsi przyjaciele, którzy nie zranią, nie zasmucą, a nauczą wiele!! – z wizytą w Książnicy Zamojskiej📚

Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu – FILIA NR 4. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Nie zabrakło głośnego czytania. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.  Do przedszkola wróciliśmy z wypożyczonymi książkowymi „perełkami”, które będą czytane dzieciom w salach.

Dziękujemy Paniom za bardzo przyjemnie spędzone chwile w Książnicy.

Grupa I

Grupa II