„Dzieci uczą rodziców” ogólnopolska akcja edukacyjna

„Dzieci uczą rodziców” – IV edycja akcji edukacyjnej, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych. To comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa (w różnych wymiarach), ekologii, kultury i historii. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele będą wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymają zadanie do wykonania, którym będą się mogli pochwalić rodzicom. 😀

Lekcja 3. NIEPODLEGŁOŚĆ NA 104

Podczas zajęć dzieci poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę o symbolach narodowych Polski oraz postaciach, które miały znaczący wpływ na odzyskanie niepodległości. Poznały „Katechizm polskiego dziecka”. Dowiedziały się czym jest patriotyzm. Ostatnią część zajęć stanowiły zadania z kodowaniem, które dzieci wykonały w przedszkolu, a efekty swojej pracy zabrały do domu, by zaprezentować najbliższym i zachęcić do przeprowadzenia rozmowy z rodzicami na temat odzyskania niepodległości.

Lekcja 2. LEŚNE OPOWIEŚCI

Dzieci poszerzały wiedzę o mieszkańcach lasu, poznały kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach, a także nabyły wiedzę o tym, czego w lesie robić nie wolno.

Lekcja 1. KODEKS BEZPIECZEŃSTWA

Podczas pierwszej lekcji w ramach IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Dzieci uczą rodziców” przedszkolaki utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady przechodzenia na przejściu dla pieszych, a także  numery alarmowe.