Strażacy, każdy powie – to są bohaterowie! 👨‍🚒🚒

15 października  w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Na teren przedszkola na sygnałach dźwiękowych i świetlnych wjechał wóz strażacki .

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z wyposażeniem, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Goście podzielili się ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przedszkolaki dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, katastrof i klęsk żywiołowych.

Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe oraz dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną oraz jak zachować się podczas pożaru i wypadku.

Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu. Życzymy wszystkim wielu sukcesów, dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

Grupa I

Grupa II