„Miodobranie” – warsztaty z pszczelarzem ­čŹ»

Dnia 08.05.2024 r. nasze przedszkolaki uczestniczy┼éy w zaj─Öciach edukacyjnych ÔÇ×miodobranieÔÇŁ prowadzonych przez wyj─ůtkowego go┼Ťcia – pana pszczelarza.

Podczas tych niezwyk┼éych zaj─Ö─ç dzieci dowiedzia┼éy si─Ö wiele ciekawych rzeczy dotycz─ůcych ┼╝ycia pszcz├│┼é: np. sposobie porozumiewania si─Ö, co jedz─ů, jak transportuj─ů nektar do ula, dlaczego nektar przerabiaj─ů na mi├│d i dla kogo produkuj─ů mi├│d. Pozna┼éy r├│wnie┼╝ sprz─Öt, kt├│rego u┼╝ywaj─ů pszczelarze w procesie miodobrania i dowiedzia┼éy si─Ö, jak przebiega ca┼éy ten proces, kt├│ry ko┼äczy si─Ö nape┼énianiem s┼éoik├│w miodem. Ka┼╝de z dzieci mia┼éo okazj─Ö samodzielnie obs┼éugiwa─ç wir├│wk─Ö do miodu ÔÇô oczywi┼Ťcie pod czujnym okiem i zgodnie z instrukcj─ů pana pszczelarza.┬á Za pomoc przy wirowaniu ┬ádzieci otrzyma┼éy ma┼ée s┼éoiczki z miodem do domu, aby pocz─Östowa─ç nim najbli┼╝szych!

Na zako┼äczenie spotkania, przedszkolaki mia┼éy okazj─Ö podzieli─ç si─Ö swoj─ů wiedz─ů i odpowiedzie─ç na pytania pana pszczelarza, co pozwoli┼éo im jeszcze bardziej utrwali─ç zdobyt─ů wiedz─Ö.

P├│┼║niej by┼éo bardzo, bardzo s┼éodko ÔÇô dzieci degustowa┼éy wafle polane miodem.­čśő

Serdecznie dzi─Ökujemy Panu Andrzejowi za przyj─Öcie naszego zaproszenia oraz za podzielenie si─Ö z nami swoj─ů pasj─ů i niezwyk┼é─ů wiedz─ů o pszczelarstwie! ­čÉŁ­čÉŁ