Straż pożarna szybko mknie, do pożaru spieszy się 👨🏻‍🚒🔥🚒

10 maja, przedszkoli wybrały się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, w celu poznania pracy strażaków oraz  sprzętu używanego podczas akcji.

Dzieci zostały serdecznie przywitane przez strażaków, którzy oprowadzili ich po budynku. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć różne typy wozów strażackich. Strażacy zaprezentowali różnego rodzaju sprzęt gaśniczy, m.in. węża pożarowego, gaśnice, topór gaśniczy. Dzieci przymierzyły kombinezon i hełm strażacki, miały również okazję odsłuchać próbny alarm bojowy oraz zaobserwować przygotowania strażaków do akcji. W trakcie rozmowy dowiedziały się, jak postępować w razie wybuchu ognia oraz jak zadzwonić po pomoc.

Na zakończenie wizyty dzieci podziękowały strażakom za ich ofiarną pracę i złożyły życzenia z okazji minionego Dnia Strażaka. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wycieczki i z chęcią dzieliły się wrażeniami.

Serdecznie dziękujemy Panom Strażakom za miłe spotkanie ❤