„SIECIAKOWE ZASADY” – Dzień Bezpiecznego Internetu 📱💻

7 lutego obchodziliśmy „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi zagadnieniami, które związane są z komputerem i Internetem: co to jest komputer i sieć internetowa, jakie zagrożenia wiążą się z niewłaściwym korzystaniem z Internetu, dlaczego granie w gry komputerowe bywa niebezpieczne i co zrobić, by ochronić się przed uzależnieniem od komputera. Dzieciom bardzo spodobało się stworzenie własnej sieci, dzięki której wysyłały do siebie pozdrowienia.

Na zakończenie przedszkolaki obejrzały Lekcję 4: Bezpieczny Internet w ramach Akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” oraz wykonały tematyczną kartę pracy.

DROGI RODZICU KONTROLUJ DZIECKO SPĘDZAJĄCE CZAS PRZY KOMPUTERZE, TABLECIE CZY SMARTFONIE!!!