Kelner w restauracji pracuje i ważną funkcję sprawuje!📝

Dnia 24 maja, w ramach programu „Choć przedszkolak jeszcze mały, zawód znajdzie doskonały”, dzieci z grupy III i IV wybrały się na fascynującą wycieczkę do restauracji na Starym Mieście w Zamościu. Głównym celem tej wyprawy było poznanie zawodu kelnera oraz zrozumienie, jak wygląda praca w restauracji.

W tajniki zawodu wprowadziła Pani Barbara, która serdecznie powitała przedszkolaków  i przeprowadziła przez arkana zawodu kelnera. Opowiedziała o różnych obowiązkach, jakie spoczywają na barkach kelnera, takich jak przyjmowanie zamówień, podawanie posiłków, dbanie o czystość na stołach oraz utrzymanie przyjaznej atmosfery dla gości. Po zapoznaniu się z aspektami zawodu kelnera, przyszedł czas na naukę zasad savoir-vivre i sztuki dobrego zachowania przy stole. Dzieci miały możliwość poczuć się prawdziwymi gośćmi restauracji i zamówiły sobie pyszny deser. Było to dla nich niezwykle ekscytujące doświadczenie.

Ten wyjątkowy dzień był pełen pozytywnych emocji i nowych doświadczeń. 🙂