Filmy, kt贸re bawi膮 i ucz膮 – Og贸lnopolski projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej馃帪馃摻

We wtorek 7 maja gr III wybra艂a si臋 do CKF na ostatnie ju偶 spotkanie w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem przedszkolaki obejrza艂y film pt. „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” opowiadaj膮cy o przygodach synka i taty nied藕wiedzia, kt贸rzy wybrali si臋 na ekscytuj膮c膮 lecz czasem niebezpieczn膮 wypraw臋 poza las by znale藕膰 m贸d na najs艂odszy na 艣wiecie miodowy tort urodzinowy.

Emocj膮, o kt贸rej dzieci rozmawia艂y podczas prelekcji by艂 smutek.

20 lutego dzieci z gr. IV i V wybra艂y si臋 do CKF Stylowy w Zamo艣ciu na kolejne spotkanie w ramach og贸lnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Przedszkolaki mia艂y okazj臋 obejrze膰 film pt. 鈥濿iking Tappi鈥. To seria opowie艣ci o聽dzielnym, dobrodusznym wikingu i聽jego przyjacio艂ach, kt贸rzy mieszkaj膮 we wspania艂ym, magicznym Szepcz膮cym Lesie. Obok Tappiego i聽jego nieod艂膮cznego druha, psotnego renifera Chichotka, dzieci mia艂y okazj臋 pozna膰 tak偶e innych bohater贸w chocia偶by wied藕m臋 Skrzypich臋 i wiele innych ba艣niowych postaci. Jak to w聽bajkach bywa, s膮 one zar贸wno dobre, jak i聽z艂e, ale nawet te, kt贸re z聽pocz膮tku wydaj膮 si臋 czarnymi bohaterami to dzi臋ki pomys艂owo艣ci i 偶yczliwo艣ci Tappiego wkr贸tce do艂膮czaj膮 do聽grona jego przyjaci贸艂. W聽ten oto spos贸b bajki pokazuj膮, 偶e w聽ka偶dym tkwi dobro, trzeba jedynie umie膰 je odnale藕膰.

Wszystkim bardzo podoba艂y si臋 przygody g艂贸wnego bohatera i jego przyjaci贸艂 o czym 艣wiadczy艂 u艣miech na twarzach wszystkich dzieci opuszczaj膮cych sal臋 kina.聽

馃摻

7 listopada聽 przedszkolaki z gr. III i V wybra艂y si臋 do CKF w Zamo艣ciu na drugie spotkanie w ramach og贸lnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem dzieci obejrza艂y film pt. „Peterson i Findus – ma艂y k艂opot wielka przyja藕艅”. By艂a to historia sympatycznego staruszka oraz m艂odego rezolutnego kotka, kt贸rych po艂膮czy艂a wielka przyja藕艅 a warto艣ciami om贸wionymi podczas warsztat贸w by艂a rado艣膰 oraz przyja藕艅.

馃摻

W bie偶膮cym roku szkolnym nasze przedszkole przyst膮pi艂o do og贸lnopolskiego projektu Nowe horyzonty edukacji filmowej. Jest to cykl 7 spotka艅 zatytu艂owanych „Poznajemy emocje”, kt贸ry towarzyszy najm艂odszym widzom w odkrywaniu siebie i swojej wra偶liwo艣ci. Program pomaga w ekspresji w艂asnych uczu膰, radzeniu sobie z emocjami i kszta艂towaniu poczucia w艂asnej warto艣ci. Przygotowany katalog film贸w jest zgodny z podstaw膮 programow膮 wychowania przedszkolnego i jest warto艣ciowym medium w edukacji najm艂odszych. W pa藕dziernikowym spotkaniu w CKF w Zamo艣ciu udzia艂 wzi臋艂y dzieci z gr. II i III i obejrza艂y film pt. „Kicia Kocia m贸wi: Dzie艅 dobry!”