„Czas zatrzymany w kadrze” – spotkanie z artystą fotografikiem 📷

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Choć przedszkolak jeszcze mały, zawód znajdzie doskonały” odbyło się spotkanie dzieci z grupy II, III, IV z artystą fotografikiem Stanisławem Orłowskim mieszkającym  i tworzącym w Zamościu. Nasz gość to Członek Rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików oraz członek honorowy „zasłużony dla fotografii polskiej” Fotoklubu RP, a także Polskiego Związku Fotografów Przyrody i Towarzystwa Fotograficznego im. Osterloffa w Radomsku. Uprawia głównie fotografię rodzajową oraz pejzażową i przyrodniczą, a szczególnym obszarem Jego zainteresowań fotograficznych jest rodzinne miasto Zamość. Pan Stanisław Orłowski jest autorem i uczestnikiem wielu wystaw fotografii na terenie kraju i otrzymał medal Za Zasługi dla Fotografii Polskiej. Podczas wizyty Pana Stanisława dzieci dowiedziały się na czym polega praca fotografa, mogły obejrzeć ciekawe fotografie  mieszkańców nieśpiesznie spacerujących po antycznym bruku, rozmawiających w nielicznych grupkach, niosących wodę do picia oraz ruch uliczny. Przedszkolaki doszły do wniosku, że fotografia to „wielka sztuka”.

Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie ! 🙂