Czterolatki na zakupach

W poniedziałek, 1 kwietnia 2019r. dzieci z grupy II wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego „PSS”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki, wyposażeniem sklepu oraz utwierdzenie w przekonaniu, że praca ta jest bardzo pożyteczna dla społeczeństwa. W sklepie zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Panie ekspedientki przybliżyły dzieciom specyfikę pracy w sklepie. Zwróciły uwagę na sposób robienia zakupów, a także narzędzia służące do porównywania masy przedmiotów. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki. W trakcie pobytu w sklepie dzieci miały także okazję zadać pytania. Na zakończenie spotkania każdy mógł samodzielnie zrobić zakupy. Dziękujemy personelowi sklepu „PSS” za miłe przyjęcie. To była naprawdę interesująca wycieczka.