Chodzę do apteki po „cudowne i zdrowe” leki

18 kwietnia grupa IV i V wybrała się do najstarszej apteki funkcjonującej do dziś w Zamościu jak i w Polsce, którą jest Apteka Rektorska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka przybliżyła dzieciom informacje na temat swojego zawodu. Opowiedziała również, że ich praca polega nie tylko na sprzedawaniu leków, ale również na wykonywaniu według specjalnych receptur mikstur na zamówienie.  Dzieci miały możliwość zobaczyć Muzeum Farmacji, gdzie znajduje się bogata kolekcja:  naczyń, butelek, moździerzy, etykiet, książek , fotografii a także bogatą kolekcję wag.

Na koniec Panie wręczyły przedszkolakom niespodzianki🥰

Dziękujemy serdecznie pracownikom „ Apteki Rektorskiej” za  zaproszenie i poświęcony nam czas❤❤❤