„Bezpieczny Przedszkolak”

W środę  22.05.2019 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajęcia prowadzili  instruktorzy wychowania komunikacyjnego WORD w Zamościu. Wykorzystując interaktywne zestawy edukacyjne udało się połączyć radość dziecięcej zabawy z nauką podstawowych zasad zachowania na drogach i ulicach. Dzieci odgrywały role m.in. pieszego, kierowcy. Ćwiczyły właściwe postawy i uczyły się prawidłowych nawyków. Przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił w prowadzeniu modeli pojazdów w ruchu drogowym, zwracając uwagę na znaki drogowe i sygnalizacje świetlne. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały  elementy odblaskowe.

Dziękujemy Panom organizującym i prowadzącym te zajęcia.