Bawimy się w teatr

Teatrzyki, przedstawienia, inscenizacje – to wspaniały świat bajek przedstawiony  „ na żywo” w sposób przystępny dla najmłodszych. Jednak magia tych spektakli nie ma sobie równych, jeśli aktorami są same dzieci. Realizując tematykę kompleksową „Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się gry patrzę” w minionym tygodniu czterolatki pokochały zabawę w teatr. Część teatrzyków inicjowana była przez nauczycielki ale w dużej mierze dzieci same sięgały po tę formę zabawy w czasie zabaw swobodnych. Zabawy teatralne mają kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka. Pozwalają wychować przyszłego aktywnego, wrażliwego odbiorcę sztuki. Pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną każdego dziecka gdyż dzieci mają możliwość osobistego przeżywania inscenizacji.